The natural way to cleaner carpets

Buharlı ve Diğer Yöntemlere Karşı Chem-Dry

chemdry vs Steam_0

Kaliteli bir halı temizleyicisi ararken her zaman göz önünde bulundurulması gereken nokta, bu konuda hizmet veren temizleyicilerin birbirlerine denk olmadığıdır. Halınız ve eviniz için üstün kalite halı temizleme hizmeti sunan bir temizleyiciyi halınızı litrelerce suya ve agresif kimyasallara boğan temizleyicilerden ayıran önemli unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar Chem-Dry’ın benzersiz sıcak karbonatlı ekstraksiyon sisteminin diğer halı temizleme yöntemlerine göre neden daha derinlemesine temizleyerek nasıl daha hızlı kuruduğunu ve sonuç olarak size nasıl daha sağlıklı bir ev sunduğunu açıklar.

Geleneksel buhar ve diğer temizleme yöntemleri halınızı litrelerce suya, sabuna ve deterjana boğar. Bu yüzden 1-2 gün boyunca halılarınız ıslak kalırlar. Bu da halının küf ve bakterilerin üremesi için en uygun ortamı sağlamasına neden olur. Buna ilaveten, geriye kalan sabun kalıntıları kiri mıknatıs gibi çekerek halılarınızın çok daha çabuk kirlenmelerine sebebiyet verir.

Chem-Dry’ın kullandığı yöntemler daha farklıdır. Halınızı suya boğmaktansa, geliştirmiş olduğumuz yöntem halınızın içine işlemiş olan kiri milyonlarca kabarcık sayesinde söker ve yüzeye çıkarır. Böylece tipik olarak buhar temizlemesinde kullanılan su miktarının %20 gibi çok küçük bir kısmını kullanarak yüzeye çıkan kiri temizleriz. Karbonatlama işleminin yüzeye çıkardığı kir, güçlü ekstraksiyon ekipmanımız aracılığı ile halınızdan tamamen temizlenir.

Böylece, buhar temizleyicileri halılarınızı aşırı miktarda suya boğarak küf ve bakteri için uygun üreme ortamı oluştururken, Chem-Dry’ın düşük nemli yöntemi bu riski ortadan kaldırır ve daha elverişli bir temizleme çözümü sunar. Üstelik buhar temizliğinde olduğu gibi halılarınız 1-2 günde kurumasının aksine Chem-Dry ile halılarınız yalnızca birkaç saat içinde kurur ve geriye hiçbir sabun kalıntısı bırakmadığı için halılarınız daha uzun süre temiz kalırlar. Size en yakın Chem-Dry halı temizleyicisini bugün keşfedin.

Farkı Kendi Gözlerinizle Görün

Chem-Dry ve Klasik Buharlı Temizlemenin Yan yana Karşılaştırılması :

Chem-Dry Sıcak Karbonatlı Ekstraksiyon

Sıradan Buharlı Temizleme

● Karbonatlamalı, aktif temizleme solüsyonu ● Düz, etkin olmayan temizleme solüsyonu
● Sabun yok, deterjan yok ● Ağır kimyasal ve deterjanlar
● Yapışkan kalıntı yok, yeniden kirlenmeye direnç var ● Yapışkan tortu yeniden kirlenmeye neden olur
● Düşük su kullanımı ● Yüksek su miktarı
● Düşük basınçlı uygulama ● Yüksek basınç uygulaması
● Kısa kuruma süresi, 1-2 saat ● Uzun kuruma süresi, 1-2 gün
● Çevre dostu solüsyonlar, daha sağlıklı temizlik yöntemi ● Aşırı su küf ve bakteri üremesine neden olabilir

 

Daha Temiz & Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin Chem-Dry Çözümleri