Çocuklar İçin Temiz Halılar

Küçük yaş gurubu olarak sınıflandırılan bebekler ve çocukların bağışıklık sistemleri tam olarak gelişmediği için ebeveynler bu yaştaki çocuklara çok dikkat etmektedirler. Halı üzerine dökülen yiyeceklerini ağza götürerek halıdan aldıkları mikrobu kendilerine bulaştırırlar gibi nedenlerle bulundukları ortamın sağlıklı ve hijyenik olmalarına ebeveynler çok önem vermektedirler chem-dry firmamız çocuklar geleceğimiz düşüncesiyle Çocuklar İçin Temiz Halılar sloganıyla yıllarca sürecek temizlik kampanyası başlattı. Renk renk, cıvıl cıvıl ve çocukların sevdiği çizgi film desen ve modellerinin halılarda yer etmesi sağlık açısından koruyuculuk sağlamamaktadır. Halıların içlerine ve ipliklerine sızan mikroskobik canlılar hareketlilik anında hava ile solunum yollarına geçmektedir. Firmamızın halı yıkama ve koltuk için temizlik malzeme ve temizlik elemanlarının dikkatli çalışması ile kir tutan, mikrop barındıran, lekeli, tozlu çocuk halıları azami titizlikle dezenfekte edilmektedir.

chem-dry-hal-ykama-temizleme-hizmeti-1024x604Halı Koltuk Yatak Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle çocuklarının sağlığını düşünen ebeveynlerin çocuk odalarına döşedikleri halıların yanı sıra çocuk kreşleri, anaokulları ve kapalı alışveriş merkezlerindeki çocuk oyun alanlarında çocuklar için döşenen halılar sağlığı olumsuz etkilemektedir.

Firmamızca, bu halıların günlük temizliğinin yanı sıra ayda bir de olsa yıkatılması uygun görülmekte ve önerilmektedir. leke çıkarmaişleminde meyve suyu dökülüp sonra lokal olarak temizlendiği sanılan halılar mikropları daha çok üretmektedir gibi daha bir çok yanlış yapılan temizlik yöntemleri çocukların sağlığını olumsuz etkilemektedir. Firmamızın uyguladığı temizlik sistemindeki, bol su ve anti bakteriyel halı yıkama deterjanları ile mikroplar akıp gitmektedir. Kurutulma esnasında gerek güneş ışınlarından faydalanılması gerekse suni ısıtma yöntemleri ile kurutulması ve havalandırılması sıcağa dayanıksız mikropları yok etmektedir. Böylelikle çocuklar alerjik, gribal, ismi konulmayan karın ağrılarından ve yüksek ateşten kurtulurlar.

Firmamız, halılarınızı hijyen ve temizlik koşullarına göre dezenfekte ederek sağlığınıza önem vermekte ve güvenin adresi olmaktadır.