Halı Yıkama

Alanında gerekli tüm teknik bilgi ve birikime sahip uzman personelimiz, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden mühendislerimiz ve kurumsal kimliğimiz ile uzun yıllardır başarıyla yürüttüğümüz halı yıkama hizmetimiz, yalnızca halılarınız değil yaşam ortamlarınız hijyeni garanti altına alıyor.

Profesyonel Halı Yıkama Hizmeti

Halı yıkamaya getirdiğimiz % 100 hijyen bakış açısının benzersiz bir halı yıkama yöntemi olan Sıcak Karbonatlamalı Ekstraksiyon (HCE) ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan profesyonel halı yıkama hizmetimiz tümüyle çevre dostu olup, bu niteliğini 'Yeşil Sertifika' ile belgelendirmiştir.

halı yıkama

Daha Sağlıklı, Daha Temiz ve Daha Çabuk Kuruyan Halılar

ChemDry’ın halı yıkama hizmeti kapsamında uzman personeli aracılığıyla uygulamaya koyduğu sıcak karbonatlamalı ekstraksiyon tekniğini geleneksel halı yıkama yöntemleriyle kıyasladığımızda ortaya çıkan ilk ve en önemli farkın; halıların yıkanması esnasında kullanılan su miktarı olduğu görülür.

Geleneksel halı yıkama yöntemleri, halıların temizlenmesi esnasında oldukça yoğun su, deterjan ve sabun kullanarak yalnızca halılarımızın dokusuna zarar vermekle kalmaz, halılarımızın 1-2 gün ıslak kalmasına neden olarak bakteri ve mikroorganizmaların halıda yer etmesine zemin hazırlayarak sizlerin de sağlığını tehdit eder hale gelir.

Bunun yanı sıra standart halı yıkama tekniklerinde görülen yoğun sabun ve deterjan kullanımı halılarımızda kalan sabun artıklarının kirleri çok kısa bir süre içerisinde tekrar mıknatıs gibi çekmesine ve halılarımızın tahmin ettiğimizden daha kısa bir süre içerisinde kirlenerek tekrar temizlenmesi gerekliliğini ortaya çıkartır.

Patenti ChemDry’a ait doğal halı ve koltuk yıkama solüsyonu olan ve yapısında gerek halılar gerekse de insan vücudu için tehdit oluşturabilecek ağır kimyasallar barındırmayan The Natural’ın kullanıldığı sıcak karbonatlamalı ekstraksiyon tekniği ile yıkanan halılarınız, su kullanımının % 80 oranında ortadan kaldırılmasına bağlı olarak çok daha kısa bir sürede kurur ve tekrar kullanıma hazır hale gelir.

ChemDry’ın üstün halı yıkama tekniğinin bir diğer avantajı ise halılarımızda yer alan kirleri dibe doğru itmek yerine dışarıya doğru çekmesi ve halıdaki tüm kiri % 100 yakın temizleyerek yaşam ortamlarınızın hijyenini garanti altına almasıdır.

Tüm bu detayları ile ‘Daha sağlıklı, daha temiz ve daha çabuk kuruyan halılar’ sloganının altını doldurmayı başaran firmamız, 52 ülkede 4500’dan fazla noktaya yalnızca halı yıkama değil koltuk yıkama, fayans temizleme ve yatak yıkama gibi daha birçok hizmeti götürebilmenin ve en iyi halı yıkama firmaları içerisinde gösterilmenin mutluluk ve gururunu yaşıyor.

Chem-Dry Halı Yıkama ‘daki SKE İşlemimizin Alerjen ve Bakterileri Yok Ettiği Test Edildi & Kanıtlandı

test-allergen

Konu halı yıkamacıları olunca seçme hakkına sahip olduğunuzu anlıyoruz. Ancak  yıkama temizleme hizmetleri birbirleri ile aynı değildir. Bu yüzden, hava kalitesi alanında uzman bağımsız bir laboratuvarı Chem-Dry'ın Sıcak Karbonatlamalı Ekstraksiyon (SKE) yöntemini farklı evlerde kullanarak bir çalışma gerçekleştirmesi için görevlendirdik.  Bu çalışma sonucunda SKE yöntemimizin halı ve koltuklarınızda bulunan toz akarı ve evcil hayvan kepeği gibi alışıldık alerjenlerin ortalama %98.1’ini ve dezenfektan ile kullanıldığında ise havada uçuşan bakterilerin ortalama %89’unu ve halılarda bulunan bakterilerin ortalama %89’unu yok ettiği tespit edilmiştir. Chem-Dry halı temizleme hizmeti sayesinde eviniz ve ailenizin sağlığı açısından derin bir nefes alabilirsiniz.

Paketlerimizi Karşılaştırın

Chem-Dry'ınLeke Düşmanı Paketi (Halıları lekelere karşı Koruyucu) ile Sağlıklı Ev Paketi(profesyonel kuvvetli koku giderici ve dezenfektan) sayesinde evinizi günlük leke, sağlıksız alerjen ve bakterilerden nasıl koruyabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Lekelerle Halı Yıkama Koruyucu Paketi ile Başa Çıkın

Halı en çok kullanılan eşyanızdır, dolayısıyla üzerine bir şey dökülmesi kaçınılmazdır. Zaman içerisinde fabrikada uygulanan leke direnci etkisini kaybeder ve aşınır. Chem-Dry Koruyucuları leke geçirmez halıların bu özelliğini yeniler ve halı liflerinin etrafında bir bariyer oluşturarak kir ve sıvıların yol açtığı lekelerin kolayca temizlenmesini sağlayarak oluşmalarını engeller. halc4b1-yc4b1kama-testi-diagramc4b1

Koruyucu Paket: Halınızın leke direncini yeniden canlandıran üçlü koruyucu

  • PowerGuard Protectant®- Bu çığır açan halı leke koruyucusu halınızın leke geçirmez gücünü artırmakla kalmaz aynı zamanda solüsyon ile boyanan halılar içinde kullanılır.
  • Repel Protectant (Kalkan Koruyucu)- Geri Püskürtücü Koruyucu halının her bir ipliğinin etrafında koruyucu bir zırh oluşturur ve her türlü halıda kullanılabilir. Bu sıvı halı solüsyonu lekelerin oluşmasını en baştan engeller. Lekenin halıya işlemesini engelleyerek size dökülen sıvıyı temizlemeniz için zaman tanır.
  • Wool Protectant (Yün Koruyucu)- Chem-Dry halı yıkama’nın Yün Koruyucusu, yün halı ve kilimlerin leke direncini artırmak için özel olarak tasarlanmış su bazlı bir solüsyondur. Lekeleri durdurmak için hemen hemen her türlü sıvıya karşı halı ve kilimlerinizi korur.

Chem-Dry'ın Sağlıklı Ev Paketi ile Alerjen ve Bakterileri Azaltmak için Dezenfekte Edin ve Kokuları Giderin

Evinizde astım veya alerji sıkıntısı çeken biri mi var? Bu yüzden alerjen ve hava kalitesi hakkında endişeleniyor musunuz? Halınızın üzerinde oynamayı seven çocuklarınız mı var? Halıdaki bakterilerin varlığı sizi rahatsız mı ediyor? Halılar büyük bir filtre görevi görerek evlerimizde bulunan alerjen ve mikropları çekerler. Chem-Dry Halı Yıkamacı, önde gelen bağımsız bir hava kalitesi laboratuvarı tarafından test edilmiş ve bu test sonucu evlerdeki halı ve döşemelerde bulunan alışıldık alerjenlerin ortalama %89’ini temizlediği tespit edilmiştir. Ayrıca, sağlıklı ev paketi ile birlikte bir dezenfektan kullanıldığında ise havada uçuşan bakterilerin %89’unu ve halılardaki bakterilerin %82.3’ünü yok ettiği kanıtlanmıştır*. Böylece halılarınız ve hava kaliteniz temiz ve sağlıklı bir hale gelerek ailenize güvenli bir ev ortamı sağlar.leke-savunma-ordusu-tr-400x558

Sağlıklı Ev Paketi: Koku Giderici/Dezenfektan:

  • Hastalık bulaştırabilecek sağlıksız bakterilerin yok edilmesi için evi dezenfekte eder
  • Toz akarı, evcil hayvan kepeği, polen ve diğer sıkça rastlanan alerjenleri azaltır
  • Gerçek anlamda antibakteriyel temizleme işlemidir.
  • Özel koku gidericisi halınıza derinlemesine işleyerek halının içerisine hapsolmuş kokuları maskelemekten öte tamamen yok eder.

Halı Yıkamada Sıkça Sorulan Sorular

En iyi halı yıkama yöntemi hangisidir?

Chem-Dry’ın yöntemi halı ve koltuk yıkama işleminde diğer yöntemlerden daha iyi ve daha sağlıklıdır. Chem-Dry’ın eşsiz Sıcak Karbonatlı temizleme süreci Karbonatlamanın gücünü kullanarak kir ve pislikleri halıdan söker, daha derinlemesine bir temizlik sağlar. Halılar yıkandıktan sonra daha geç kirlenir, daha uzun süre temizliğini korur. The Natural solüsyonumuz Kir ve pislikleri halının yüzeyine iter ve sonrasında kolayca çekilirler. Yeşil sertifikalı almış çevre dostudur, Zararlı hiçbir kimyasal madde bulundurmaz, Çocuklarınız için güvenilirdir. Sıcak Karbonatlı halı temizleme yöntemimiz halıdaki bakteri, mikrop ve alerjenleri yok eder.

Diğer yıkama temizleme yöntemleri halımı bozabilir mi?

Evet. Diğer yöntemler kir veya lekeleri çıkarmak için pH derecesi çok yüksek sert kimyasallar (bazıları kostik soda dahil olmak üzere) kullanırlar. Yetersiz ekipmanlar ve yanlış uygulamalarda halılara ciddi zarar verebilirler.

Ne kadar sıklıkta halılarımı yıkamalıyım?

Endüstri uzmanları her 3-6 ayda bir halıların yıkanmasını tavsiye etmektedirler, özellikle çocuklu, evcil hayvanlı, evde astım veya alerjisi olan birileri var ise. Düzenli yıkama işlemi sadece halıların güzel gözükmesini sağlamakla kalmaz, mikrop ve alerjenlerin yok olmasını, ev içerisinde hava kalitesinin artmasını, halının ömrünün uzamasını sağlayacaktır.

Halım yıkandıktan sonra çabucak tekrar kirlenecek midir?

Birçok yıkamacı firma yıkama aşamasında sabun, şampuan, deterjan gibi ürünler kullanır. Bunlar arkasında kirleri yapışkan gibi çeken kalıntılar bırakır, Buda halının daha çabuk kirlenmesine, daha sık yıkanmasına sebep olur.  Chem-Dry olarak tamamen doğal halı ve koltuk yıkama solüsyonları kullanırız, asla sabun, deterjan, şampuan, sert kimyasal kullanmayız. Böylece halıda kiri mıknatıs gibi çekecek hiçbir kalıntı bırakmayız.

Halılarımda neden Protectant Koruyucu kullanmalıyım?

Halıların çoğu fabrikada kir ve leke tutmaz koruyucu uygulanarak üretilir. Fakat bunlar zamanla özelliğini yitirir, özellikle yanlış sert kimyasal kullanılan halı yıkama işlemleri esnasında. Halınıza koruyucu eklediğinizde kir ve leke tutmaz özellik kazandırılır, tekrar kirlenme süresini uzatır. Bir başka nedeni de küçük bir maliyetle koruyucu eklediğinizde halınızın yaşlanması ve yıpranması geciktir, halının ömrü uzar.

Chem-Dry’ı güvenilir halı temizleyiciniz olarak seçin, pişman olmayacaksınız. Bir Chem-Dry temsilcisine halılarınızı ve evinizi nasıl Temel, Leke Düşmanı Koruyucu ve sağlıklı ev paketlerimiz ile daha uzun bir süre boyunca temiz tutabileceğimizi sorun.

halı yıkama farkı

Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.