Halı Nasıl Yıkanır, Evde Halı Yıkamanın Püf Noktaları Nelerdir ?

Halılarımız hiç şüphesiz günlük hayatta en sık kullandığımız nesneler olması dolayısıyla çabuk kirlenme/tozlanma eğilimine sahiptir ve bu alerjen, bakteri ya da mikroorganizmaların halımızda tutunma süresi sağlığımız üzerinde doğrudan etki sahibidir. Bu nedenle halılarımızı düzenli periyotlarda temizletme isteği duyarız fakat bu isteğimize ne denli karşılık alabileceğimiz de oldukça önemli bir noktadır.

evde halı yıkama

Halı yıkama işlemi her ne kadar basit birkaç aşamadan ibaret gibi görünse de;

  • Ekipman yeterliliği
  • Solüsyon kullanımı
  • Doğru halı yıkama tekniği
  • Uzman personel gerekliliği

bileşenlerinin karışımıyla ortaya çıkan ve zaman zaman da içerisinde oldukça hassas süreçleri barındıran (İpek ya da antika halıların yıkanması gibi.) işlemdir.

evde halı nasıl yıkanır

Elbette halı yıkama başarı kıstası olan % 100 hijyenin sağlanabilmesi adına dikkat edilmesi gereken birçok püf nokta vardır ve bu püf noktaların bir kısmı doğrudan teknik ya da teknoloji ile olacağı gibi bir kısmı da tecrübe faktörü ile yakından ilişkilidir.

Halı ve koltuk yıkama kapsamında 52 ülkede 4500’den fazla noktada uzun yıllardır hizmet sunma başarısı yakalayan ve sayısız ödüle layık görülen ChemDry, gerek teknolojik gelişim ve değişimleri yakından takip eden Ar-Ge ekipleri gerekse de tecrübesi ile % 100 temizlik için gerek şartlardan birini yerine getiren operasyon ekipleri ile halılarınızı emanet edeceğiniz güvenilir bir el olma mutluluğunu yaşıyor.

Halı Nasıl Yıkanır?

Evde halı yıkama esnasında karşılaşılması muhtemel ilk problem; su kullanım miktarı olacaktır. Suyu kritik seviyelerin altında kullanmak halıların derinindeki kirlere ulaşılmasını zorlaştıracak, çok kullanmak ise ev ortamına zarar vereceği gibi halının kuruma sürecini de zorlaştıracak, yıkama esnasında temizlenen halıların kuruma esnasında tekrar kir tutmasına neden olacaktır.

Dolayısıyla bu noktada değinmemiz gereken etmenler; ekipman yeterliliği ve doğru halı yıkama tekniğidir. Temeli itibariyle bakıldığında koordinasyon içerisinde çalışan bu iki etmen arasındaki ilişki; doğru halı yıkama tekniğini uygulayabilmek için ekipmanın varlığının ve yeterliliğinin gerekliliği olarak ifade edilebilir.

ChemDry olarak evde halı yıkama hizmeti kapsamında kullandığımız ekipmanlar ev ortamına ve ev ortamında halı yıkamanın tüm gerekliliklerine uygun olup; yaşam ortamlarınızdaki diğer nesneler ya da evcil hayvanlarınız gibi canlı, cansız tüm varlıklar için ideal bir yapıya sahiptir.

Yine evde halı yıkama için kullandığımız özel solüsyonumuz The Natural ve sıcak karbonatlı ekstraksiyon tekniğimiz ile standart halı yıkama tekniklerine kıyasla % 80 daha az su kullanırken halılarınıza derinlemesine işleyen lekelere % 100 müdahale ediyor, halılarınız çok daha kısa bir süre içerisinde kurumasını ve tekrar kullanıma hazır hale gelmesini sağlıyoruz.

Bu noktaya kadar ‘Halı nasıl yıkanır ?’ sorusuna verdiğimiz cevaplara baktığımızda birçok farklı bileşenin temizlik süreci üzerinde etki sahibi olduğunu net bir şekilde görürüz. Elbette birçok halı yıkama firması bu bileşenleri çoğu zaman göz ardı etmesi dolayısıyla bizlerin sağlığı için tehdit olabilme potansiyeli taşıyan kirli halılarımızı tam anlamıyla temizleyemez. Bu durumun önüne geçmek adına hiç şüphesiz en doğru tercih; alanında uzman ve uzun yıllardır halı ve koltuk yıkama sektöründe faaliyet gösteren bir firma ile çalışmaktır.

Halı yıkama noktasında değerlendirilmesi ve üzerinde durulması gereken bir nokta da; profesyonel bir firmadan yardım alınmadığı takdirde ev ortamında ekipmansız yıkanmaya çalışan halıların yaşam ortamlarımızın hijyeni için tehdit olmaya devam edeceğidir.

Özellikle halıların derinlerine işleyen bakteri, mikroorganizma ve alerjen yapıları tümüyle temizlemek, ev ortamında yalnızca su ya da çamaşır suyu/sabun gibi halıya ve insan sağlığına zararlı ağır kimyasallar ile mümkün değildir.

Dolayısıyla burada alınması gereken en doğru karar; bir önceki paragraflarda da ifade edildiği üzere alanında uzman ve tüm yetkinliklere sahip bir halı ve koltuk yıkama firması ile çalışmak olacaktır.

Halı Neyle Yıkanır ?

‘Halı nasıl yıkanır ?’ sorusuna detaylı yanıt verdiğimiz alanlardan da görüleceği üzere ChemDry’da halı yıkama esnasında klasik yıkama tekniklerini kullanan halı yıkama firmalarında olduğu gibi çamaşır suyu ya da sabun değil, patenti firmamıza ait olan doğal temizlik solüsyonu The Natural kullanılıyor.

The Natural’i klasik temizlik ürünlerinden ayıran en temel nokta; halılarınızı temizlerken dokularına zarar vermemesi olarak ifade edilebilir. Bunun yanında The Natural, insan sağlığı için de herhangi bir tehdit oluşturmaz ve tümüyle yeşil dostu bir solüsyondur.

evde halı yıkama yöntemleri

El Dokuma Halıları Ev Ortamında Temizleyebilir Miyiz ?

Yaşam ortamlarımıza ayrı bir renk katan ve ‘El emeği göz nuru’ deyişini tümüyle karşılayan el dokuma halılarımız, şüphesiz diğer halılarımıza kıyasla çok daha hassastır ve bu durum profesyonel bir destek olmaksızın temizlenmelerini imkansız kılar.

ChemDry olarak sunduğumuz el dokuma halı yıkama hizmetinde halılarınızın dokusuna zarar vermiyor, canlılığını ve rengini koruyarak yalnızca bakteri, mikroorganizma ya da alerjenlerden arınmasını değil, uzun süre temiz kalmasını da sağlıyoruz.

Halı Temizliğinde Neden ChemDry ?

Bir önceki paragraflarda da sıkça ifade edildiği üzere halı ve koltuk yıkama noktasında profesyonel bir hizmet alabilmek ve % 100 hijyenik bir temizlik süreci ortaya çıkartabilmek adına hassas davranılması gereken dört temel nokta vardır ve bu noktalar birbiriyle ilişki içerisinde olduğundan dolayı tam anlamıyla temizlik adına her bir nokta üzerinde hassasiyetle durulması gerekir.

ChemDry gerek halı yıkama sürecini yürüten operasyonal ekiplerinin sahip olduğu teknik birikim ve tecrübe gerekse de teknolojik değişimleri yakından takip ederek Ar-Ge faaliyetlerini şekillendiren mühendis kadroları ile halı yıkamada ‘Daha sağlıklı, daha temiz ve daha çabuk kuruyan halılar’ sloganının altını doldurmayı başarıyor.

evde yerinde halı yıkama

Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.