Halı Yıkama Tavsiye ve Önerilerimiz, Bilmenizde Fayda var

Halı Yıkama Tavsiye ve Önerilerimiz: Doğru ve bilinçli bir halı yıkama işlemini yaptırırken dikkat edilmesi gereken Noktalar, Tüyolar, ipuçları ve bilmenizde fayda olacak hususları kısaca anlatmak gerekirse;

Madde madde olarak halınızın halınızın kötü doğru olmayan yöntemlerle yıkandığından şüphe etmeniz için tavsiyelerimiz şunlar olacaktır. Bunlardan biri ile karşılaşırsanız halınızı verdiğiniz halı yıkama firmasının yanlış işlemler uyguladıklarından emin olabilirsiniz.

halı yıkama tavsiye firması

Halı Yıkama Tavsiye ve önerilerimiz:

  • Halı yıkandıktan sonra ağarmış, çok aşırı beyazlamış ise:  Olması gereken doğal renginden daha fazla beyazlamış çok aşırı parlak duruyorsa bunun nedeni kullandıkları kimyasallardır. Çok büyük ihtimalle çamaşır suyu , kostik soda (pH 13-14 yani en sert alkalindir) kullanılmıştır. Birçok halı yıkama firması bunları kullanmaktadır.  Böyle bir sonuç ile karşılaşırsanız halı yıkama firmasının doğru işlem yapmadığını anlarız.
  • Halı Yıkandıktan sonra çok sert ise: bununda nedeni yine sert kimyasallar kullanmalarıdır. Ağır kimyasallar halının yumuşaklığını bozar, çoğu halı yıkama firması yaptıkları bu işlemin müşteri tarafından fark edilmemesi için sonra yumuşatıcı katmaktadırlar. Böyle bir durumla karşılaşırsanız halı yıkama firmasının doğru işlem yapmadığından emin olabilirsiniz.
  • Halı yıkandıktan sonra bölge bölge farklı renk tonların olmasıdır. Buda yine kullanılan kimyasal ile ilgilidir. Ağır kimyasal kullandıklarından emin olabilirsiniz. Halının bir kısmına fazla kimyasal yedirdiklerinden ve o kısımda fazla işlem yapmalarındandır. Bir sonraki  Halı yıkama tavsiye maddemiz.
  • Halıda kusma var ise; halıda bölgesel veya nokta nokta leke gibi kusmalar var ise, bu en çok Nepal halılarda karşılaşılan bir sorundur. Akrilik iplik yapısından dolayı tam anlamı ile içerideki dipdeki kirler çıkarılmadığından halı kuruduktan sonra yumuşak olan iplik yay gibi yüzeye doğru gerilirler ve gerilirken bu lifler kendileri ile birlikte içerisindeki kiri ve lekeyide yüzeye çıkarırlar. Doğru halı yıkama firması ile çalışmadığınızdan emin olabilirsiniz.
  • Halıda gevşeme yaylanma var ise; bu problem genelde yıkama esnasında kullanılan fırçanın türü ve kullanma şekli ile alakalıdır. Bilinçse yapılan işlem sonucu ortay acıkmaktadır. Kiri veya lekeyi çıkarmak için aynı bölgede fazla ovalama sonucu halı yıpranmakta ve yaylanma, gevşeme olmaktadır.
  • Halılar yıkandıktan sonra eskisine göre çok daha çabuk kirleniyorsa; bunun nedeni yine kullanılan ağır kimyasallardır. Ağır kimsayallar fabrikada uygulanan kir tutmama özelliği bozar ve halılar eskisine göre çok daha çabuk kirlenir. Ayrıca tam olarak çıkarılmadıklarında da kuruduklarında yapışkan gibi kiri çekerek daha çabuk kirlenmesine neden olurlar, buda yanlış halı yıkama firması seçildiğinin göstergesidir.  En önemli halı yıkama tavsiye ve dikkat etmeniz gereken husustur.halı yıkama tavsiyeleri

Ayrıca yapılan bu işlemler halının ömrünü kısaltmadır.

Halının ömrünü etkileyen en önemli faktör doğru yıkanıp yıkanmama işlemidir. Chem-Dry halı yıkama olarak bilgilendirmek amacı ile kısaca değinmek istedik. Bunlar belli başlı yanlış işlem uygulama ve hatalardır, bunların dışında yine birçok faktör vardır. Yatırım yaptığınız halınız için doğru halı yıkama firması seçerken çok dikkatli olunuz.

Chem-Dry halı yıkama da bu sorunların hiçbiri ile karşılaşmazsınız. Chem-Dry teknisyenleri gerekli eğitimlerini almış, her halının türüne göre farklı, en doğru işlemi uygulamaktadırlar.  Chem-Dry’ın Sıcak Karbonatlı Ekstraksiyonlu halı yıkama yöntemi patentlidir ve başka hiçkimsenin kullanamayacağı bir yöntemdir. Dünya genelinde hergün 10.000 eve hizmet vermektedir.  Gerek Kullanılan Son Teknoloji ekipmanlarımız olsun, gerekse kullandığımız The Natural solüsyonumuz olsun, çalışan profesyonel teknisyenlerimiz olsun halılarınızı en doğru en sağlıklı yıkama yöntemi ile yıkarız.

Chem-Dry en çok tavsiye edilen halı yıkama firmasıdır

Chem-Dry ile yıkanan halılar daha derinlemesine temizlenir ve daha uzun süre temiz kalır, ayrıca içerisinde hiçbir bakteri, mantar, küf bırakmadığından daha sağlıklıdır.  Chem-Dry’a güvenebilirsiniz. Chem-Dry 40 yıldır dünya genelinde 50 ülkede daha sağlıklı evler için en ideal çözümleri sunmak için yıkama yöntemini sürekli geliştirmektedir. Halı ve Kilim Enstitüsünden en yüksek olan Platinyum onay mührünü almış, bir çok laboratuvar test edilmiş ve onaylanmış, halı üretici firmalardan tavsiye mektupları almıştır. Chem-Dry en çok tavsiye edilen halı yıkama firmasıdır. 40 yıllık geçmiş ile CHem-Dry'a sonsuz güvenebilirsiniz.

Daha Sağlıklı evler için Sizde bölgenizdeki size en yakın Chem-Dry Operatörü ile iletişime geçin!

Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.