Halının Ömrü Nasıl Uzar ?

Halının Ömrünün uzaması halının bakımı ile çok alakalıdır, Doğru bakımı yaptığımızda ve doğru şekilde kullandığımızda halımızın ömrünü sandığımızdan çok daha fazla uzatabiliriz. Güzelliğini, canlılığını, yumuşaklığını, estetikliğini, görünümü bozmadan yepyeni olarak çok daha uzun yıllar boyu kullanabiliriz.

Halımızı Uzun yıllar boyu kullanmak için yapılması gerekenleri şimdi birkaç madde ile özetleyeceğiz;

Sürekli düzenli bakım ve aralıklarla Profesyonel temizlik olarak ikiye ayırabiliriz,

Düzenli Haftalık Bakım Düzenli Halı Yıkama işlemi;

Düzenli bakımda kendimizin evimizde Elektrikli süpürge ile yaptığımız bakımdır. Tavsiye edilen süre kullanım şekline, Halı üzerindeki trafik yoğunluğa göre değişir fakat ortalama haftada bir genel tozunu almalıyız. Kullanacağımız elektrikli süpürgenin Hepa filtreli olmasına dikkat etmeliyiz, bu özellikteki elektrikli süpürgeler içerisindeki toz ve bakterileri kir torbasına hapseder ve dışarı salınan egzoz hava borusundan tekrar evin içerisine dağılmazlar. Düzenli temizlik sayesinde halının fazla kirlenmesini, içerisine toz ve mikropların birikip yerleşmesini önemli ölçüde azaltırız.Halının Ömrü Nasıl Uzar

Profesyonel Bakım;

Profesyonel bakım halının profesyonel bir firma tarafından derinlemesine yıkanıp temizlenmesidir. Bu bakımı daha seyrek aralıklarla yapılır. Halının daha önceki yıkanma yöntemine, hangi firmanın hangi ekipman ve solüsyonlarla yıkadığına, halının üzerindeki yaya trafiğine, kullanım ortamına göre değişiklik gösterir. Genel ortalama 6 ayda birdir.

Halının Kullanım Ömrünü Belirleyen Asıl Esaslı Faktör Halının Yıkanma Aşamasıdır.

Halının Yıkanma yöntemi halının kullanım süresini etkileyen en önemli ektendir. Ömrünü uzatmak için seçtiğimiz firmaya çok dikkat etmemiz gerekir. Firmaların halı yıkamada kullandıkları ekipman ve solüsyonlar burada önemli rol oynar. Çoğu firma bilinçsizce halıyı parlatmak ve kir ve lekeleri daha kolayca çıkarmak için en sert ağır kimyasalları kullanır. Halıya müşterinin farkedemeyeceği bin bir türlü zarar verirler. Bu kimyasallar halının ömrünü her yıkamada kat kat azaltmaktadır.  Bunlar halının sertleşmesi, ipliklerinin azalması, ipliklerinin zayıflaması, iplik renklerinin bozulması ile halının renk canlılığının yok edilmesi, ipliklerin gevşemesi, ipliklerin esnekliğini kaybedip halının alt tabakasına yapışması, alt tabakasının bozulması gibi birçok kusur meydana getirirler. Bunların çoğu müşteri tarafından ilk seferde anlaşılmayabilir fakat birkaç yıkamadan sonra halı artık müşteri tarafından eski orijinal güzelliğinden uzaklaştığı anlaşılır.

Halının Ömrü Nasıl Uzar ki

Chem-Dry Halılarının Ömrünü de Uzatır

Chem-Dry ile halılarınızın ömrü 10 katına kadar uzayabilir. Yıllar boyunca ilk satın aldığınız günkü güzelliği ile kullanabilirsiniz. 40 yıldır sadece Chem-Dry’a yıkattırılan halılar mevcuttur ve halen yepyeni olarak kullanılmaktadır.  Chem-Dry halıdan kir ve lekeleri çıkarmak için kesinlikle zararlı hiçbir kimyasal kullanmaz, Kendi geliştirdiği patentli olan The Natural solüsyonumuzu kullanır. The Natural o kadar saftır ki pH’ı saf suyun pH derecesinde pH 7dir ve içilebilir seviyededir. The Natural solüsyonumuzu ve son teknoloji ekipmanlarımızı kullanarak halıyı yıpratmadan kir ve lekeleri kolayca çıkarırız. Sıcak Karbonatlı Halı yıkama yöntemimizde The Natural tıpkı soda gibi sıcak su ile birleşince milyonlarca küçük baloncuk çıkarır. Kir ve lekeleri çözüp halının yüzeyine doğru iter ve sonrasında güçlü ekipmanlarımızda kolayca çekeriz. Geriye derinlemesine kir, bakteri, küf ve mantardan arındırılmış bir halı bırakırız. Sizde onlarca yatırım yapıp aldığınız halınızı yıllar boyu ilk günki güzelliği ile kullanmak için Chem-Dry’ı tercih ediniz. Tıpkı dünya genelinde hergün 11.000 ev ve işyeri sahibinin tercih ettiği gibi.

Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.