Koltuk Yıkama Tavsiye ve Önerilerimiz, Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Önemli noktalar, ipuçları ve profesyonel bir koltuk temizleme nasıl yapılmalıdır

Koltuk Yıkama tavsiye ve önerilerimiz; koltuklarımız evlerimizde en sık temas ettiğimiz mobilyalardır. İster aile halkı, çocuklarımız veya misafirlerim olsun sürekli kullanımı sonucu Kir, bakteri, mikrop toz, yemek artıkları, lekeler ve polenlere maruz kalırlar ve bu kaçınılmazdır. fakat koltuk ve tekstil döşemeli mobilyalarımızın böyle kalmasını kabullenmeniz anlamına gelmez, profesyonel bir temizlik ile sağlıklı bir hale getirebiliriz.

Koltuk yıkama tavsiyelerimiz temizleme aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kumaşın türü ve türüne göre kullanılan solüsyon ve ekipmanlardır. Koltuklarıma önemli derece yatırım yapar ve bunun bozulmasını hiç istemeyiz. Koltukların eskime payındaki en önemli etken yıkama aşamasıdır. Yanlış yıkama temizleme sonucunda ömrü kısalmakta görümü bozulmakta eski şıklığını kaybetmektedir.

Günümüzde kir tutmayan kumaştan yapılan koltuklar giderek önem kazanmakta ve revaştadır.
Koltuk döşemesinde kullanılan kumaşın lif yapısına moleküller seviyede baktığımızda kullanılan materyal liflerden oluşmakta ve yapısında kir tutma eğilimi vardır. Fakat kir tutmaması için fabrikada kumaşın fiberlerine bir takım kimyasallar kullanılarak kire karşı dirençli olması sağlanır. İpliklerinin etrafında koruma tabakası oluşturur ve kirlenmesini zorlaştırır. Kirlerin koltuğun ipliklerine yapışmasını engeller. Kir ve tozların vakumlama ile daha kolay alınmasını sağlar. Fakat kumaşın kirlenmeme özelliğini kaybetmemesi yıkama aşamasında kullanılan kimyasala çok dikkat etmek gerekir.

koltuk yikama tavsiye firması

Koltuk Yıkama tavsiye

En önemli faktör kullanılan kimyasaldır: kimyasalın pH derecesi önem arz etmektedir. En saf olan kimyasal pH 7 ( saf su) ye yakın olandır. Maalesef günümüzde kir ve lekeleri çıkarmak için çok ağır sert kimyasallar( genelde köpüren şampuan içerisinde de pH derecesi en yüksek olan pH 13 gibi kostik soda veya çamaşır suyu karıştırılan) kullanılmakta ve koltuğun kumaşının kirlenmeme özelliğini yok etmekle kalmayıp genel yapısını bozup ömrünü azaltmaktadır. Yıkama işleminde kullanılan ağır kimyasalların çıkarılması çok zor, hata imkansız gibidir. Bunun için kullanılan ekipmanın yeterli güce sahip olması gerekir. Koltukta kalan bu ağır kimyasallar kuruyunca yapışkan gibi kiri çekerek koltuğunuzun eskisine göre çok daha çabuk kirlenmesine neden olur. Ayrıca alerjilere neden olmaktadır.

Bir diğer faktörde koltuk yıkama esnasında kullanılan su miktarıdır.

Aşırı su kullanımı sonucu kullanılan su kiri koltuğun içerisine, kumaşın altına sünger kısmına iter. Tüm kir ve bakteriler yüzeyden koltuğun içerisine iner. Bakteriler, küf ve mantarlar için uygun ortamı oluştururlar. Ayrıca çok uzun kuruma sürelerine neden olurlar. Birkaç gün kullanılmaması gerekecektir. Bakteri, mantar ve küflerin üremesi nemli ortamda ortalama 4 saat sonra başlar. Üremeleri için 4 saat yeterlidir.

Bir sonraki faktör koltuk temizliğinde kullanılan ekipmanlardır.

Birçok koltuk yıkama firması kir ve lekeleri çıkarmak için soğuk su kullanılır bu kirlerin yumuşaması ve çıkması için yeterli değildir bu yüzden ovma işlemini aşırı derece fazla yaparlar. Genelde döner fırça başlıklı ekipmanlar ile bunu yaparlar buda koltuğun ipliklerin yıpranmasına eskimesine, güzelliğini kaybetmesine, gevşemesine neden olmaktadır. Ayrıca çekme vakum ekipmanları güçsüz olduğundan koltuğun yüzeyine aşırı derece de baskı yaparak suyu ve sabunu, şampuanı çekmeye çalışırlar, bu baskı sonucunda kumaş yıpranmakta ve özellikle gevşeme olmaktadır.

c3b6ncesi-sonrasc4b1-koltuk-yc4b1kama

Chem-Dry’ın Sıcak Karbonatlı Koltuk Yıkama Süreci

Chem-Dry’ın Sıcak Karbonatlı Koltuk Yıkama sürecinde bunların hiçbirini yaşamazsınız. Çünkü Chem-Dry 40 yıldır en sağlıklı, en doğru yıkama yöntemlerini geliştirmiş bu sayede patentli, son teknoloji ekipmanlarını ve %100 doğal olan yeşil sertifikalı yine Patentli özünde karbonat olan The Natural Solüsyonunu kullanır. The Natural milyonlarca küçük kabaran baloncuk çıkarır. Bunları kiri çözerek koltuk kumaşının yüzene doğru iter ve sonrasında güçlü ekipmanlarımız ile kolayca çekilirler. Az su kullandığımızdan koltuğun sünger kısmına aşırı miktarda su geçmez, ve sadece 3-4 saat içerisinde tamamen kurur ve kullanılır hale gelir. Koltuk yıkama tavsiye edilmemizin en önemli sebeplerinden biri bizim işlemimizde geriye hiçbir sabun artığı bırakmayız ve koltuğunuzun daha uzun süre temiz kalmasını sağlarız. Bakterileri ve virüsleri yok ederek küf ve mantar oluşumunu engelleriz. Ayrıca koltuğunuz üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturan koruyucu paketimizde kir ve leke tutmasını engelleyerek 2-3 katına kadar extra fazladan temiz kalma süresi sağlarız. Ayrıca Chem-Dry koltuk yıkama firması teknisyenleri konusunda uzman sertifika almış profesyonellerdir.

Koltuk Yıkama işleminde Chem-Dry ‘a güvenebilirsiniz.

Sizde aile sağlığınız için Chem-Dry’ı arayın.