Kuru Köpük Halı Yıkama

Kuru Köpük Halı Yıkama; kuru halı yıkama yöntemlerinden biridir ve susuz halı yıkama olarak da bilinir. Kuru halı yıkama metotları genel olarak halı yıkama sektöründe dörde ayrılır;

  • Kuru köpük halı yıkama,
  • Talaşlı kuru halı yıkama,
  • Kimyasallı kuru halı yıkama,
  • Spreyli kuru halı yıkama

Diğer yerinde halı yıkama yöntemleri; şampuanlı Islak Halı Yıkama, Buharlı Halı Yıkama ve Chem-Dry’ın Sıcak Karbonatlı en üstün halı yıkama yöntemidir.

Kuru Halı Yıkama yöntemlerinde genel olarak hepsi aynı yöntem ile yani tamamen susuz veya çok çok az su ile yapılır. Kuruma süreleri çok kısadır. Halı gerçek anlamda neredeyse ıslanmaması nedeniyle susuz halı yıkama olarak da adlandırılan bu yöntem, kirleri ve mikropları halıdan çıkarmada etkili yöntemler değillerdir. Kuru köpük dahil genellikle kuru halı yıkama yöntemleri halıdan kirleri ve halı içerisinde bulunan sağlığa zararlı unsuları uzaklaştırmada etkisizdirler, uygulama ve kullanılan ekipman ve malzemelerden dolayı halıdan çıkarma yerine aksine kirleri ve mikropları iyice halının diplerine iterler, görünüm olarak belli bir seviyede iyileştirme sağlarlar. Kısa kuruma sürelerinden dolayı tercih edilirler. Tüm bunlara bakıldığında köpük halı yıkama yönteminin birçok farklı yönü olduğunu açık bir şekilde görmek mümkündür.

Kuru Köpük Halı Yıkama Uygulama ve işleyiş ŞekliKuru Köpük Halı Yıkama

Kuru Köpük Halı Yıkama yönteminde döner başlı fırçalı bir halı yıkama makinesi yardımı ile işlem yapılır. Döner başlıklı halı yıkama makinesinin şampuan haznesi vardır, Bu hazneye köpük yapıcı şampuan ve az miktarda su eklenir ve karıştırılır. Döner başlıklı fırça halı üzerinde gezdirilince sulu şampuanlı ürün fırçanın altından halının üzerine akıtılır, fırça döndükçe bol bol köpük çıkarır. Kullanılan şampuan köpük içerisinde kirleri çözmesi için mecburen çok sert kimyasallarda mevcuttur, çünki çok az su ve üstelik soğuk su ile işlem yapılmaktadır. Her ne kadarda sert kimyasal eklenirse de ağır işlemiş kirleri ve özellikle lekeleri çıkarmada yetersizdir. Kurumsa süresi ortalama birkaç saattir. Hızlı yapılan bir yerinde halı yıkama yöntemidir. Daha çok ofis halılarında ve duvardan duvara serili olan halılarda kullanılan bir yöntemdir. Kuru köpük halı yıkama şirketleri esasında profesyonel halı yıkamacı değil temizlik şirketleridirler ve bu yöntem en basit sıradan yöntemlerden biri olduğu için bu yöntemi uygularlar.

Kuru Köpük Halı Yıkama Kir ve Bakterileri Çıkarmak Yerine Halının Diplerine İter

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta halının temizledikten sonra çok çabuk tekrar kirlenmeye maruz kalmasıdır. Bunun nedeni kullanılan kuru köpüktür, köpük, şampuan, sabun doğası gereği kirleri çekerler, kuruyunca halı üzerinde tıpkı birer mıknatıs gibi kir partiküllerini kendilerine çekerler. Halı eskisine( ilk fabrikadan geldiğine göre) 4-5 katına kadar daha çabuk kir tutmaya başlar. Ayrıca halı ipliklerinde fabrikada uygulanan kir tutmama özelliğini de bozarlar çünkü kullanılan köpük şampuan içerisinde kirleri yumuşatması için çok sert kimyasallar kullanılır ve buda halının ipliklerinin yapısı bozar. Kirlere karşı fabrikada uygulanan ipliklerin dış yüzeylerindeki bariyerleri yok eder ve halı ipliğine kirler çok çabuk yapışır. Çoğu köpük halı yıkama yönteminde vakum bile yapılmadan halı temizlenmeye çalışılır ki vakumlama yapılsa bile kuru köpükle halının ipliklerinin diplerine itilen kir ve mikropları çıkarmak sanıldığı kadar kolay değildir. Chem-Dry olarak onlarca farklı faktörü dikkate alarak gerçekleştirdiğimiz köpük halı yıkama kapsamında etkin ve üstün bir hizmet sürecinin garantisini veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz.

Yerinde Halı Yıkama İşleminde En Üstün Yöntem Chem-Dry’ın Sıcak Karbonatlı Yöntemi Kabul Edilmiştir.

Chem-Dry ‘ın Sıcak Karbonatlı halı yıkama yöntemi birçok dünya genelinde birçok saygın halı üretici fabrika, Laboratuvar, halı ve kilim Enstitüsü, Sektördeki birçok Kurum ve Kuruluştan onay almış en etkili, doğal ve üstün halı yıkama yöntemi olduğu kanıtlanmıştır. Chem-Dry ıslak veya kuru halı yıkama yöntemlerinin aksine olabilecek en derin ve sağlıklı halı temizliğini sağlamak için 90 derece sıcaklıklara varan dengeli su oranını kullanır. Chem-Dry halılarda bulunan bakterilerin %98’ini, ofis içerisinde havada bulunan bakteri ve alerjenlerin %89’unu yok ettiği laboratuvar test sonuçları ile kanıtlanmıştır, ofis içerisindeki hava kalitesini artırır.

Kuru Köpük Halı Yıkama Nedir Nasıl Yapılır

Chem-Dry ile yıkanan halılar sadece 1-2 saat içerisinde tamamen kurur diğer buharlı ve şampuanlı halı yıkama yöntemleri gibi 1-2 gün değil. Geriye sadece çok az bir nem kalır, 1-2 saatlik kuruma süremiz sayesinde küf ve mantar oluşmasına engel olur. Kısa süre içerisinde halının olduğu mekan tekrar kullanılabilir hale gelir.

Kullandığı ekipmanlar sektördeki en gelişmiş halı yıkama makine ve ekipmanlarıdır. Ana solüsyonu tamamen doğal, yeşil sertifikalı pH7 saf su seviyesinde ve içilebilir derecede güvenlidir. İçerisinde hiçbir zararlı madde bulundurmaz, Sıcak karbonatlı yöntemimiz karbonatın gücünü kullanır. Tıpkı soda gibi köpüren milyonlarda baloncuk halının ipliklerinin diplerine kadar etki eder ve içerisindeki kir ve mikropları söker kuru köpük ve diğer yerinde halı yıkama yöntemlerin aksine dibe itmek yerine yüzeye iter. Sonrasında güçlü makinelerimiz sayesinde kolayca çekeriz.  Ayrıca Chem-Dry zararlı hiçbir madde kullanmadığından halının ömrünü de uzatır.  Chem-Dry ile yıkanan halılar çok daha geç kirlenir 2-3 katına kadar daha uzun süre temizliğini korur bu tamamen yaptığımız derin temizlik ve kullandığımız The Natural ürünümüz ile ilgilidir. Sıcak Karbonatlı yöntemimiz sabun, şampuan veya köpük gibi kuruyunca kiri tıpkı bir mıknatıs gibi kendine çeken kimyasallar bulunmaz. Bu yüzden daha geç kirlenme süreleri sağlarız.

Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.