Salon Takımları Nasıl Temizlenir?

Salon Takımları Nasıl Temizlenir, en çok yapılan hatalardan birisi temizlik sırası ve temizlik uygulamasının yanlış yapılması neticesinde oluşan hatalardır. Bu hatalar hem kişinin fazla yorulmasına hem de ev temizliğinin eksik yapılmasına neden olur. Evine yeni salon takımı alacaklar önce modeline baksalar da sonraki bakacakları şey kumaşıdır. Çocuklar, misafirler derken bu takımlar kirlenir ve çok para verip alınan eşyalardır. Dolayısıyla ‘Koltuklar neyle silinir ?‘ başta olmak üzere

Sıcak Karbonatlı Üstün Koltuk Yıkama sürecimiz hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız

Salon Takımları Nasıl Temizlenir?

Salon Takımları Nelerdir ?

  • Oturma Grubu
  • Televizyon Ünitesi
  • Yemek Masası
  • Vitrin, konsol
  • Salon örtüleri, perde, halı ve aksesuarlar

Salon Takımlarının Temizliği

Salonlarda koltuk temizliği yaparken ilk önce kullanılacak temizlik bezlerinin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Başka yerlerde kullanılmış mı, kirlenirmiş mi dikkat edilmesi gerekir. Pamuksu, yumuşak olmalıdır. Temizlik bezinden sonra kova ve sıcak su gerekir. Kovadaki su kirlendikçe yenilemek lazımdır. Televizyon ve konsolu temizlerken öncelikle televizyon ünitesinin ve konsolun üzerindeki çiçek, biblo, resim çerçevesi vs. ne varsa kaldırılır ve sıcak su, temizlik ürünü ve temizlik beziyle iç bölgeler dahil her yer silinir ve ardından kuru bir bezle kurulanır. Kurulama işlemi tamamlandıktan sonra ‘Koltuk neyle silinir ?‘ sorusuna verilen yanıtlar kapsamında farklı bir aşamaya geçirilir ve eski dekoratif kurulum tekrar yapılır.

Kuruladıktan sonra üzerindeki aksesuarlar silinir ve üzerine güzelce yerleştirilir. Aynı zamanda vitrin, televizyon ünitesi, koltuk takımları ve konsol gibi eşyalar duvara dayalı olmamalıdır, duvarda leke ve iz kalır. Biraz öne çekilerek kullanılır ve eşyaların arkasının silineceği unutulmamalıdır.

 

Salon Takımları Nasıl Temizlenir

Temizlik yapılırken televizyon ünitesi silinir ama televizyonun temizliği dikkat edilmeyen bir durumdur. Televizyonlar genellikle koyu renklidir, çok fazla toz kaplar. Koltuk yıkama da bu yüzden nemli bir bezle dikkatli silinir. Oturma grubunda kumaşlar önemlidir. Kolay temizlenebilir kumaş seçilir. Her kumaşa farklı temizleme metodları vardır. Perde temizliğinde stor perdeler için; beyaz sabun ve köpürtülmüş ılık su ile yumuşak bir sünger hazırlanır. Perde tamamen toplanır, borusu ile montaj ayakları çıkarılır. Zemine yatırılarak perde açılır, dikkatlice süngerle silinir. Kuru havluyla kurulanır. Tül perdeler için; çamaşır makinesinde 30 derecede yıkanır. Halı için; düzenli elektrik süpürgesi kullanılır. salon takımları nasıl temizlenir sorusuna detaylıca değindik. Salon takımlarının ne olduğunu ve salonda buluna koltuk, kanepe, çekyat tarzı takımlar koltuk yıkamacı firma aracılığı ile daha profesyonel yıkanmaktadır. 

Koltuk yıkama sürecimizde Sıcak karbonatlı yıkama yöntemimizi ve Doğal olan The Natural solüsyonumuzu kullanarak salon takımlarını temizleriz. Profesyonel hizmet almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.