Yataklarda Bulunan Maytlar Ve Yataktaki Maytların Temizlenmesi

Yatakta bulunan maytlardan ne kadar haberdarız.. Gün bitiminde koşturmacası bitince sıcak evinize gelip yatağınıza uzanıp yorgunluğunuzu atarken sizi neler beklediğini biliyor musunuz acaba? En çok vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarımızın hijyeni sağlıklı hayat için en önde gelen ihtiyaçlardandır ve yatak temizliği bunlardan önemli bir yere sahiptir. Sabah yataktan kalktığımız anda itibaren günümüz positiv geçmesinde derin bir uykunun çok etkisi vardır ve sürekli olduğundan tüm hayatımızı etkileyecek derece de önemlidir. Her gün başlarken uykunuzu tam alamamış, yorgun hissetiğinizi düşünün birde derin bir uyku almış zinde olduğunuzu düşünün. Halının sağlıklı olması uyku düzenimizi önemli ölçüde etkiler.

Yatakta bulunan Mayt Ya Da Ev Toz Akarları Nedir?

Görünen kirler dışında bir de gözle görünmeyen ve ev tozlarında barınan canlıların oluşturduğu ortam vardır ki bunlara ev akarı ya da mayt adı verilir. Bu canlılar dışarıdan toz yoluyla gelebildiği gibi ev temizliği sırasında etrafa yayılan tozlardan da kaynaklanabilir. Bu tozla birlikte soluduğumuz bu canlılar solunum yoluyla enfeksiyon ve alerji gibi birçok hastalığa yol açar. Yatağa yatar yatmaz kaşınmaya başlıyorsanız ve alerjiniz varsa yatak bakterisi denen maytlar la başınız dertte demektir. Yataklarınızda üstelik sadece maytlar yani toz akarları bulunmaz, yataklarda birçok bakteri, mikrop, böcek, mantar ve spor türü bulunur ve insan sağlığa ciddi derece zarar verecek olanları türleri mevcuttur.

Yataktaki Maytlardan Arınma Yolları

Yataklarda Bulunan Maytlar Akarlar

Bu ufak görünmeyen canlılardan kurtulmanın ve sağlıklı yaşamanın yolu ise düzenli hijyen ve temizlik kurallarından geçer. Öncelikle şunu unutmamak gerekir ki; bu canlılar nemli ortamda büyümeye müsaittir ve en çok soğuk havada her şey nemlenmeye daha meyilli olur. Yataklardaki kumaş ve süngerler de kolaylıkla maytların çoğalması için uygun bir zemindir. Bunun için yatakları düzenli ve güvenli bir şekilde temizlemek en mantıklı olanıdır. Yalnız bazı bakteri uzaklaştırıcı spreyler geçici çözümdür. Bunlar kısa süreliğine ve sadece yüzeydeki maytları uzaklaştırır. Derindeki uyku haline geçmiş maytlar sonradan tekrar ortaya çıkar. Yataklarda Bulunan Maytlar Akarların tamamen yataktan uzaklaştırılması pek de kolay değildir.

Bir Dişi yatak maytı Ortalama 40-80 Yumurta Bırakır Ve 6 Hafta Yaşar.

Ev akarları çevre koşullarına oldukça dayanıklı canlılar olduğundan yataklarınızı yıkamak yüksek derecede yıkamak gerekir. Bu canlılar deri ile beslendiğinden en fazla yatak odalarında bulunur. Yatak, yastık ve yorganlar haftalık peryotlarla 60 dereceden fazla ısıda yıkanmalıdır. Özellikle peluş oyuncaklarda bunlar için yaşam ortamı hazırlar. fakat yatağın kendisini yıkama ve yatakta bulunan maytları temizlemek kolay değildir. Bunun için yatak maytlarının yok edilmesi için gerekli ekipman ve işe uygun bir makine, kimyasal ve temizleme yöntemi gereklidir. Evde bayanların tek başına yataktaki bulunan maytları çıkarması oldukça zordur daha doğrusu imkansızdır, yataktan çıkarayım derken yataklarda bulunan böcekler, bakteriler, maytlar, toz akarları, etrafa bu defada dağıtırlar.

Yatak Mayt Temizliğinde Kullanılan Yöntemler – Yataktaki Maytlar Nasıl Temizlenir

  • Ev temizlenirken emiş gücü yüksek tozu kiri iyi çeken, ıslak vakumlama özelliği olan elektrikli süpürge kullanılmalı ve günlük toz alımı yapılmalıdır.
  • Yatak çarşaftaki akarlardan kurtulmanın etkili ve doğal yollarından biri de nişasta ve karbonat karışımı formüldür. Firmamız karbonat teknolojisi gibi doğal ve etkili ürünlerle profesyonel temizlikte yegane yardımcınızdır.
  • Ayrıca mayt geçirgenliğini azaltan yatak kılıfları kullanılabilir.Yataklarda Bulunan Maytlar Akarlar ve böcekler
  • Yattığınız odada kullanılan halılar az tüylü ya da kilim olmalıdır.
  • Tertemiz, sağlıklı ve rahat bir uyku için şirketimizi tercih edenler doğa dostu ve sertifikalı hizmetimizden memnun ayrılacaktır. Solüsyonlarımız organik ürünler olup ilaç ve benzeri kimyasal toksik madde içermez. Sonuçlar laboratuvar ortamında test edilip onaylanmıştır. 3-4 saatte tamamen kuruyan yataklar kısa sürede sahibine teslim edilir.
  • Yatağınızdan ve evinizden sağlıklı bir şekilde bu alerjik ufacık canlıları uzaklaştırdığınız zaman başta astım olmak üzere birçok hastalığa daha önceden önlem almış olursunuz.
  • Huzurlu ve sağlıklı uykular için tercihiniz olan firmamızdan mutlu şekilde ayrılmanız için çalışılmaktadır.
  • Yataktaki maytlar nasıl temizlenir kıcasa bahsetmiş bulunuyoruz. Detaylı bilgi için size en yakın şubemiz ile iletişime geçiniz.

Chem-Dry Profesyonel yatak yıkama ve yatak mayt temizliğini seçerek yataklarda bulunan maytlar dan kurtulabilir, uyku sağlığınızı kazanabilirsiniz. Size en yakın şubemiz ile iletişime geçip bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.