Yerinde Koltuk Yıkama - Evde Koltuk Temizleme

Yerinde Koltuk Yıkama işlemlerinde koltuk olduğu yerde yani evde yıkanır. En doğru koltuk yıkama şeklide budur. Koltuklar direkt yerinde herhangi başka bir yere taşınmadan yıkanmalı temizlenmelidir.  Koltukları alıp başka yerde yıkamak üzere götüren firmalar olmuştur ki bu çok amatörce bilinçsizce yapılan bir işlemdir. Yetersiz makine ve ekipmanları olmayan koltuk yıkamacı firmalar veya şahıslar bunu yapmaktadırlar.  Taşıma esnasında koltuklar zarar görmektedir. Bilinçsizce yapılan bu tarz işlemlerde yıkama yapılan ortamda çoğunlukla hijyenik olmamakta, kullanılan kimyasallar da sert, koltuk ipliğine zarar veren türde olmaktadır. Koltuk yıkama işlemi en doğru olarak yerinde yani evde yıkama işlemine tabi tutulmalıdır.  

Bayanların Evde Kendi Başına Koltuk Temizliği Yapmaları Yorgunluktan Başka Bir şey Değildir

Bayanları kendi başlarına evde koltuk yıkama temizleme yapmaları kendilerini yormalarından başka bir şey değildir. Koltuk yıkama işleminde kir ve lekelerin yanı sıra koltukların bakteri ve mikroplardan da arındırılması gerekmektedir. Evde kendi başına yapılan koltuk temizliği yıkamadan ziyade daha çok silme işlemidir. Kirler çekilip uzaklaştırılmadan ziyade koltuğun iç kısmına sünger kısmına hapsedilir. Kirler ile birlikte tüm bakteriler ve mikroplarda koltukların içerisine hapsolur. Temizlikten ziyade durum daha da kötüleştirilmiş olur. Bayanlar evde yıkama yaparken çoğu zaman yanlış sert kimyasallar kullanılarak koltuktaki lekeler sabitlenmiş olur ve artık profesyonel müdahale ile bile çıkarılamaz hale gelir. Çoğu sıra bunun içinde yeterli ekipmana sahip, tecrübeli firmalar tercih edilmelidir tıpkı Chem-Dry gibi. 

Evde Koltuk Yıkama Temizleme Profesyonel Firmaya Yaptırılmalıdır

Evde koltuk yıkama işleminde işini doğru yapan kendini kanıtlamış profesyonel firmalar tercih edilmelidir. Özellikle konu evde yıkama olunca firma çok titizlikle seçilmelidir. Eve gelen personelin uzmanlığı yanı sıra kişiliği ve şahsiyeti son derece önemlidir. Firmaya kayıtlı sürekli çalışan öz geçmişi temiz, dürüst güvenilir olmalıdır. Zira hepimiz biliriz ki evlerimize en yakın dostlarımı bile alırken dikkatli davranırız. Burada profesyonel koltuk yıkama yapan firmanın rolü oldukça önemlidir. Günlük personel çalıştıran veya ülkemizde maalesef çok yaygın olan fason olarak başka hiç tanımadığı bir şahsa yaptıran firmalardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Kurumsal çalışan, kendi bünyesinde kayıtlı olarak sürekli personel çalıştıran, personellerini düzenli olarak denetleyen, eğitimlerini veren, uzman çalışanları olan firma seçilmedir. Sektörde kendini kanıtlamış Chem-Dry gibi Koltuk Yıkama hizmetini profesyonelce yerinde yapan firmalar tercih sebebi olmalıdır.evde koltuk yıkama

Evde Koltuk Temizliğinde Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Yerinde koltuk yıkamaya uygun makineler kullanılmalıdır. Vakum gücü yüksek su ve solüsyon püskürtmesi güçlü olan makineler olmalıdır.
  • Kullanılacak temizlik solüsyonu pH’ı olabildiğince nötr yani saf su olan pH7’ye yakın olmalıdır. Sert, agresif kimyasallar lekeyi, kiri koltuğu sabitlemenin yanı sıra koltuk ipliğinin yapısını(rengini, yumuşaklığını, sıklığını) bozabilir.
  • Aşırı gereksiz ovalamadan kaçınılmalıdır. Koltuk Kumaşına zarar verip yırtılma, yıpranma, güzelliğini kaybetmesine sebep olur. Ovalama da kullanılan fırçalar yumuşak başlıklı gerekirse hakiki at kılı fırçalar olmalıdır.
  • Mümkün mertebe az köpüren mümkün ise hiç köpürmeyen şampuanlar kullanılmalıdır. Sabun ve şampuan kuruyunca kiri mıknatıs gibi kendine çeker.
  • Durulama işlemi layıkı ile yapılmalıdır. Evde yerinde koltuk yıkama temizleme işleminde koltuktan geriye sabun veya şampuan bırakılmamalıdır.
  • Kullanılan kimyasal koltuğun leke tutmaz kumaş özelliğini bozmamalıdır. Nötr Doğal ürünler kullanılmalıdır.
  • Az su kullanılarak koltuk yıkama işlemi yapılmalıdır. Evde etraftaki diğer eşyalar zarar görmemelidir. Özellikle yerdeki ahşap zeminler için risk teşkil edecektir.
  • Kuruma süreleri kısa olmalıdır. Güçlü vakumlu makine ile iyice suyu ve kiri, mikrobu çekilmelidir. Aksi takdirde bakteri ve küf oluşumuna neden olacaktır zira küf ve mantarların üremeleri için nemli uygun ortam bulduklarında 4-5 saatlik bir zaman yeterlidir. Bu başlıklarda yerinde yani evde koltuk nasıl yıkanır, evde koltuk nasıl temizlenir, koltuk nasıl silinir sorularına kısa ve öz olarak cevap vermeye çalıştık. Aslında birçok önemli dikkat edilmesi gerek nokta ve husus bulunmaktadır. Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Chem-Dry Yerinde Koltuk Yıkama Sürecinde Dünya Lideridir

Chem-Dry dünya genelinde 57 ülkede günde ortalama 11.000 ev ve işyerine evde yani yerinde koltuk yıkama temizleme hizmeti sunmaktadır. Profesyonel koltuk yıkama için sizde Chem-Dry ile iletişime geçip hemen randevu oluşturunuz. Profesyonel koltuk yıkamacı firma olarak kendini kanıtlamıştır. Olabilecek en hassas fakat etkili derin temizliği Chem-Dry’ın yapacağından emin olabilirsiniz. yerinde koltuk yıkama

Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.