Chem-Dry Halı Temizliği ile Alerjilerin Azaltılması

Evinizde hangi alerjen ve bakterilerin mevcut bulunduğunu ve aileniz için nasıl daha sağlıklı bir iç mekan sağlayabileceğinizi öğrenmek için yukarıdaki videoyu izleyiniz.

Eğer kapalı alan alerjisinden muzdarip 8 milyon veya astımı olan 5 milyon kişiden biri iseniz, yakın zamanda gerçekleştirilen çalışmalara göre, etkili ve düzgün bir şekilde temizlendikleri sürece alerji belirtilerinizi azaltmak için evinizdeki halılarınızdan kurtulmak zorunda olmadığınız bulunmuştur.

Alışıldık alerjenler devamlı olarak soluduğumuz hava ile evlerimizdeki halı, kilim ve koltuk, yatak, döşeme gibi yumuşak yüzeylerde bulunurlar. Bu tekstil yumuşak yüzeyler aslında büyük birer hava filtresi görevi görürler ve sürekli olarak etrafınızda ve ailenizin soluduğu havada bulunan alerjenleri içerilerinde hapsederek havayı temizlerler. Ancak, tıpkı normal bir hava filtresi gibi bunlarda zamanla dolar ve havadaki partikülleri hapsetmeye devam edebilmeleri için düzenli olarak temizlenmeleri gerekir.

Halılarınızı, koltuklarınızı, yataklarınızı düzenli olarak süpürerek ve her 3-4 ayda bir profesyonel temizlik hizmeti alarak temiz ve iyi koşullarda olmasını sağlayabilir ve daha sağlıklı iç mekanlar elde ederek evinizde hapsolan alerjenlerden kurtulabilirsiniz. Ancak göz önünde bulundurulması gereken önemli bir nokta ise her halı yıkama temizleme hizmetinin birbirinin aynısı olmadığıdır.

Chem-Dry’ın Alerjenleri Yok Ettiği Test Edilmiş ve Kanıtlanmıştır

koltuk-yc4b1kama-alerji-c3a7c4b1karma-400x333

Chem-Dry olarak temizleme yöntemlerimizin evinizdeki alerjenleri yok etmesinde ne kadar etkili olduğunu görmek istedik. Bu yüzden önde gelen bağımsız bir hava kalitesi laboratuvarını görevlendirerek Chem-Dry’ın Sıcak Karbonatlama Ekstraksiyonunu (HCE) farklı ev ortamlarında test etmesini istedik. Laboratuvarın gerçekleştirmiş olduğu çalışmalara göre Chem-Dry evlerde halı, koltuk, yatak içerisinde bulunan alışılmış alerjenlerin %98.1’ini halı ve koltuk döşemelerinden temizliyor. Test edilen alerjenler için kedi ve köpek kepeği ile toz akarı (maytlar) kullanılmıştır.

Bu da, evinizde alerji nöbetinizi tetikleyecek daha az alerjen olduğu anlamına gelir. Buna ilaveten, tipik bir buharlı halı yıkama veya buharlı koltuk yıkama temizliğine oranla %80 daha az su kullanmamız sayesinde geriye küf ve bakteri üremesine neden olacak nem kalmamaktadır. Halılarınız günler sonra değil, yalnızca birkaç saat içinde kurur. Bu yüzden Chem-Dry sağlınızı başka kimsenin düşünmediği kadar ön planda tutar. Antibakteriyel halı yıkama sürecimiz eşsizdir. Seramik, taş ve fayans sert zemin yıkama temizlemeişlemimiz sayesinde bu yüzeylerden de tüm bakteri ve alerjenleri yok ederiz.

Chem-Dry’ın sağlınıza verdiği önemden ötürü halı ve döşemelerinizin temizliği ile ailenize daha güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamak için derhal yerel Chem-Dry operatörünüzü arayın.

Evde Alerjilerin Kontrol Altına Alınması için Tüyolar

Alerjenleri azaltmak amacıyla temizlik çabalarınızı en üst seviyeye çıkarmak için evde yapabileceğiniz basit birkaç püf noktası:

anti-alerjik-halc4b1-temizlic49fi-300x269

  • Toz akarlarını kontrol altında tutmak için evinizin tozunu alın. Yüzeylerin tozunu alarak ve yatak minderlerini sık sık yıkayarak evinizdeki tozların akarının miktarını kontrol altına alabilirsiniz. Toz akarları (maytlar) özellikle yataklarda bulunur ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.
  • Sık sık elektrikli süpürge ile süpürün. Evinizdeki yüzeyleri haftada bir veya iki defa süpürerek evinizdeki toz akarı ve evcil hayvan kepeğini azaltabilirsiniz. Süpürgenizi seçerken 3 aşamalı üst düzey kalite HEPA filtreli olmasına dikkat ediniz.
  • Evcil hayvan kepeğini azaltın. Evcil hayvanlarınızı haftada bir kez yıkayarak evinizdeki alerjenleri azaltabilirsiniz. Bir diğer banyoya kadar evcil hayvanlarınız sokaktan geldiklerinde tüylerini silebilirsiniz.
  • Polenleri dışarıda tutun. Pencere ve kapıları kapalı tutarak polenlerin içeri girmesine izin vermeyin. Uygun bir hava filtresi kullanın ve bunu düzenli olarak değiştirin.
  • Kir işgalini kısıtlayın. Evinizin girişine içeri girenlerin ayakkabılarını silebileceği dayanıklı bir paspas serin. İçeride ise herkesten ayakkabılarını çıkarmalarını rica edin. Böylece evinize giren kir miktarını azaltmış olacaksınız.
Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.