Deri Koltuk Temizleme

Her ne kadar dayanıklı mobilyalar olarak kabul görseler de zaman zaman aşınma izlerinin bariz şekilde göze çarptığı deri koltuklarımızın hiç şüphesiz düzenli periyotlarla bakımdan geçmesi yani temizlenmesi gerekir.

Elbette deri koltuk temizliği oldukça kritik bir işlemdir ve bu temizlik sürecinde yapılacak hatalar deri koltuğumuzda çatlak ya da kuruma gibi problemlere neden olur. Estetik ve kullanım yönünden koltuğumuza zarar veren bu problemlerle karşılaşmamak adına temizlik sürecini profesyonel bir koltuk yıkama firmasına emanet etmek şüphesiz bu aşamada verilebilecek en doğru tercih olacaktır.

deri koltuk yıkama temizleme işlemi

Deri Koltuk Bakımı

Ağırlığı ve şıklığı ile yaşam ortamlarımızı renklendiren deri koltuklar;

  • Yağ ve Gres : Mobilyaların sık kullanılan bölgelerine işleyen vücut yağları, mobilyamızın koruyucu tabakasında hasarlara neden olabilir 
  • Havadan Kaynaklı Kirlenme : Toz partikülleri ve havada uçuşan yemek yağları er ya da geç deri koltuklarımıza ulaşır ve yapılarında dezenformasyona neden olur.
  • Boya ve Mürekkep : Boyası akan kalem, gazete mürekkebi ve kot pantolon boyası deri koltuklarımızda temizlemesi zor inatçı lekelere sebep olabilir.

etkenleri dolayısıyla düzenli aralıklarla temizlenmelidir.

ChemDry’da % 100 hijyene kavuşacağını garanti ettiğimiz deri koltuklarınızı temizlerken;

  • İlk adımda koltuğunuzdaki derinin türünü belirliyor,
  • Derinin türüne bağlı olarak kullanacağımız temizlik ürününü seçiyor,
  • Üçüncü ve son adımda ise modern koltuk yıkama tekniğimiz ile deri koltuğunuzu tüm ayrıntılarını dikkate alarak temizliyoruz.

aşamalarını takip ediyor, temizleme süreci sonunda ise deri koltuklarınızın yalnızca kir, bakteri ya da alerjenlerden arınması değil soluklaşan rengini de geri kazanmasını sağlıyoruz.

Burada dikkat çekmemiz gereken bir nokta; deri koltuk temizliğinde suni ve hakiki deri için farklı süreçlerin uygulandığıdır. 

ChemDry’ın alanında uzman profesyonel temizlik ekipleri deri koltuğunuzun türünü analiz ettikten sonra temizlik sürecinde kullanacağı kimyasalı seçiyor ve % 100 temizlik için ilk ve en önemli adımı atıyor.

Deri koltukların daha uzun süreli temizliği amacıyla alınabilecek bakım önlemlerine baktığımızda; koltuklarımızın düzenli olarak toz ve kirden arındırılması amacıyla silinmesi dışında belirgin bir nokta mevcut değildir. Tabii bu silme halk arasındaki ifadesiyle toz alma işlemi esnasında derimizin aşınmamasına özen göstermemiz gerekir.

Bir diğer açıdan baktığımızda; doğru bir temizlik sürecinin, deri koltuklarımız için en önemli bakım önlemi olduğunu şüphesiz ifade edebiliriz. Koltuğumuzun derinlerinde yer alan leke, alerjen ve bakterilerin temizlenmesi ile sonuçlanan bir süreç, koltuklarımızın uzun süre hijyenini ve estetik görünümünü korumasına yardımcı olacaktır.

Deri koltukların bakımı noktasında ayrı parantez açmamız gereken bir nokta da; deri koltuklarımızda kullanıma bağlı olarak oluşan çizikler ve renk kayıplarıdır. Firmamızın uzman teknisyenleri deri mobilyanın rengini analiz ederek bu çizik ve renk kayıplarını ortadan kaldırmak amacıyla renklendirme çalışması yapıyor ve mobilyalarınızın yalnızca hijyen değil estetik bakım sürecinden de tümüyle faydalanmasını sağlıyor.

Son olarak; deri koltuk ve mobilyanızın yaşı ve oluşan aşınmaya bağlı olarak yılda 2 veya 4 kez profesyonel temizlik programına tabii tutulmasının estetik görünümü ve hijyen açısından önemli bir eşik olduğunun altını çizmemiz doğru olacaktır.

deri koltuk temizleme

Araç Deri Koltuk Temizleme

Araçlarımızdaki deri koltuklarda karşılaşabileceğimiz problemler, ev ya da ofis gibi zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz alanlarda kullandığımız deri koltuklarda görebileceğimiz sorunlar ile aynıdır. Dolayısıyla ilk etapta en önemli nokta; aracımızdaki deri koltukların düzenli olarak bakımının yapılmasının gerekliliğini ve önemini kabul etmemizdir.

Klasik koltuklardan farklı olarak kir, toz ve alerjenleri çok daha kısa sürede tutan deri koltuklar, periyodik bakım ve temizlemeden mahrum bırakıldığı takdirde çatlama ve rengini kaybetme (soluklaşma) problemleriyle karşı karşıya kalır ve bu durum şüphesiz aracımızın hijyeninin yanında estetik görünümü üzerinde de oldukça önemli etkilere sahiptir.

Araçlarımızdaki deri koltukları temizleyebilmemiz amacıyla piyasada birçok farklı temizlik ürünü bulunsa da içerisinde yoğun kimyasal bulunduran bu ürünlerden uzak durmamız gerektiğini bir kez daha kalın çizgilerle ifade etmemiz gerekir. 

Agresif kimyasallar barındıran bu ürünler temizlik süreci sonrasında koltuklarımıza yarardan çok zarar verecek ve yalnızca estetik görünümlerini değil koltuklar ile temasta bulunan bireylerin sağlığını da etkileyecektir.

Tam bu noktada; deri mobilyalarımızda olduğu gibi aracımızdaki deri koltukların temizliğinde de süreci profesyonel bir firmaya emanet etmenin gerekliliğini ve doğruluğunu net bir şekilde görmek mümkündür. 

Araçlardaki deri koltuk temizliğinde profesyonel bir firmadan yardım almadan uygulayabileceğimiz işlemleri;

  • Elektrik süpürgesi ya da yumuşak fakat sık bir fırça ile (toz ve kirin yoğunluğuna bağlı) koltuklarımızı süpürüyoruz.
  • Süpürme işlemini tamamladıktan sonra ılık su ile nemlendirdiğimiz bir sünger ya da yumuşak bez yardımıyla aşındırmadan derimizi temizliyoruz.

olarak açıklayabiliriz.

Uzman görüşü almadan derilerimizi herhangi bir kimyasal ile temizlememeli, düzenli olarak genel bir temizlik şeklinde derilerimizi kir ve tozdan arındırmalı, detaylı temizlik için ise (alerjenler, bakteriler ve derinlerdeki leke ya da kirler) koltuklarımızı temizlik süreçlerini profesyonel yöneten bir firmaya emanet etmeliyiz.

Halı ve Koltuk Yıkamada Aradığınız Profesyonellik 

Uzman teknisyenleri, Ar-Ge çalışmaları ile şekillendirilen yeni nesil halı ve koltuk yıkama teknikleri, çevre ve mobilya dostu doğal solüsyonları ve sektörel tecrübesi ile firmamız, halı ve koltuk yıkamada yalnızca % 100 hijyeni değil profesyonel bir süreç yönetimini de garanti ediyor; araç koltuk yıkama, ofis, cami, otel ve ipek halı yıkama, fayans temizliği başta olmak üzere yaşam ortamlarımızın temizliğine dair sunduğu çok yönlü çözümler ile sektöre yön veren bir konumda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.

*Her Franchise bağımsız olarak faaliyet gösterir ve mevcut tüm hizmetler her Franchise’de sunulmayabilir. Yerel  Chem-Dry operatörünüzün ihtiyacınız olan hizmetleri sağlayıp sağlamadığını öğrenin.

Bu site EticaretShop eticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.